Reikartz Hotel Group jadal rivojlanayotgan kompaniya bo'lib, o'sish uchun katta salohiyatga ega mamlakatlarga, jumladan mehmonxona sanoatida geografik kengayishdan manfaatdor. O‘tgan yil davomida Qozog‘iston, Gruziya va O‘zbekistonda 6 ta zamonaviy mehmonxona ishga tushirildi.
O‘zbekistonda yana ikkita mehmonxona ob’ektini ishga tushirishga tayyorlanmoqda, 2023-yil oxirigacha ularning sonini 12-14 taga yetkazish rejalashtirilgan. Avvalroq O‘zbekistonning ikkinchi yirik ma’muriy markazi hokim o‘rinbosari, Namangan shahar investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i tashabbusi bilan shahar hokimi va “Reikartz” mehmonxonasining rivojlanish bo‘yicha direktori ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Guruh Vitaliy Anoxin.
Namangan shahrining turizm salohiyati va sarmoyaviy jozibadorligi ham turizm sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, xorijiy kapitalni jalb etish uchun qulay imkoniyatlar yaratilayotgani samarasida kundan-kunga oshib bormoqda. Vitaliy Anoxin ushbu hudud O‘zbekistonda Reikartz mehmonxonalar tarmog‘ini rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlaridan biri ekanligini ta’kidladi.

Reikartz Hotel Group — динамично развивающаяся компания, заинтересованная в географической экспансии в страны с большим потенциалом для роста, в том числе в гостиничной сфере. За последний год в Казахстане, Грузии и Узбекистане были отрыты 6 современных отелей.
К запуску в Узбекистане готовятся еще 2 гостиничных объекта, а до конца 2023 года их количество планируется увеличить до 12-14. Ранее по инициативе Заммэра второго по величине административного центра Узбекистана — начальника управления инвестиций и внешней торговли города Намангана — состоялась встреча с участием Мэра и директора по развитию Reikartz Hotel Group Виталия Анохина.
Туристический потенциал и инвестиционная привлекательность Намангана растут день ото дня, в том числе благодаря проводимым реформам в сфере туризма и созданию благоприятных возможностей для привлечения иностранного капитала. Виталий Анохин подчеркнул, что данный регион является одним из приоритетных направлений для развития сети отелей Reikartz в Узбекистане.