Reikartz Hotel Group jadal rivojlanayotgan kompaniya bo'lib, o'sish uchun katta salohiyatga ega mamlakatlarga, jumladan mehmonxona sanoatida geografik kengayishdan manfaatdor. O‘tgan yil davomida Qozog‘iston, Gruziya va O‘zbekistonda 6 ta zamonaviy mehmonxona ishga tushirildi.
O‘zbekistonda yana ikkita mehmonxona ob’ektini ishga tushirishga tayyorlanmoqda, 2023-yil oxirigacha ularning sonini 12-14 taga yetkazish rejalashtirilgan. Avvalroq O‘zbekistonning ikkinchi yirik ma’muriy markazi hokim o‘rinbosari, Namangan shahar investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i tashabbusi bilan shahar hokimi va “Reikartz” mehmonxonasining rivojlanish bo‘yicha direktori ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Guruh Vitaliy Anoxin.
Namangan shahrining turizm salohiyati va sarmoyaviy jozibadorligi ham turizm sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, xorijiy kapitalni jalb etish uchun qulay imkoniyatlar yaratilayotgani samarasida kundan-kunga oshib bormoqda. Vitaliy Anoxin ushbu hudud O‘zbekistonda Reikartz mehmonxonalar tarmog‘ini rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlaridan biri ekanligini ta’kidladi.

Reikartz Hotel Group is a dynamically developing company interested in geographical expansion to countries with great potential for growth, including in the hotel industry. Over the past year, 6 modern hotels have been opened in Kazakhstan, Georgia and Uzbekistan.
Two more hotel facilities are being prepared for launch in Uzbekistan, and by the end of 2023 their number is planned to be increased to 12-14. Earlier, at the initiative of the Deputy Mayor of the second largest administrative center of Uzbekistan, the head of the department of investments and foreign trade of the city of Namangan, a meeting was held with the participation of the Mayor and Development Director of Reikartz Hotel Group Vitaly Anokhin.
The tourism potential and investment attractiveness of Namangan are growing day by day, also due to ongoing reforms in the tourism sector and the creation of favorable opportunities for attracting foreign capital. Vitaly Anokhin emphasized that this region is one of the priority areas for the development of the Reikartz hotel chain in Uzbekistan.