Xivada birinchi Reikartz mehmonxonasi ochildi
Mehmonlar uchun turli toifadagi yorug' xonalarni taklif etiladi. Mehmonxona hududida nonushta restorani, lobbi bar, mavsumiy basseynli hovli, biznes tadbirlari uchun ko'p funksiyali konferentsiya zali, sport zali, bagaj saqlash kamerasi va shaxsiy avtomobilda kelgan mehmonlar uchun to'xtash joyi mavjud.
Reikartz boshqaruv kompaniyasi rahbariyati yangi mehmonxona Xiva shahrining sayyohlik infratuzilmasida munosib o‘rin egallashiga hamda shaharning o‘zida ham, butun Xorazm viloyatida mehmondo‘stlik sohasini rivojlantirishga xizmat qilishiga ishonch bildirmoqda. Khiva Residence Reikartzning O‘zbekistondagi sakkizinchi faoliyat ko‘rsatayotgan mehmonxona ob’ekti bo‘ldi, bu mamlakatdagi xalqaro brend ostida faoliyat yurituvchi eng yirik tarmoq.
Reikartz Grup Otel - bosh kompaniyasi Turkiya Respublikasida ro'yxatdan o'tgan xalqaro mehmonxonalar tarmog'i. U Oʻzbekiston, Ukraina, Qozogʻiston, Turkiya, Gruziya, Shvetsiya va Germaniyadagi 80 dan ortiq mehmonxona obʼyektlarini birlashtirib, Markaziy Osiyo va Ukrainadagi eng yirik mehmonxona operatori hisoblanadi.

В Хиве открылся современный отель международной сети уровня 3* под названием Reikartz Хива Residence. Он расположен в самом центре города. В пешей доступности находятся старый город и более 60 архитектурных достопримечательностей, включая памятник Всемирного наследия Юнеско — крепость Ичан Кала.
К услугам гостей светлые номера различных категорий. На территории объекта есть ресторан с завтраками по системе «шведская линия», лобби-бар, внутренний двор с сезонным бассейном, многофункциональный конференц-зал для проведения деловых мероприятий, тренажерный зал, камера хранения багажа и парковка для гостей, прибывших на личном авто.
Руководство управляющей компании Reikartz уверено, что новый отель займет достойное место в туристической инфраструктуре Хивы и внесет вклад в развитие индустрии гостеприимства как самого города, так и Хорезмской области в целом. Хива Residence стал восьмым действующим гостиничным объектом Reikartz в Узбекистане — крупнейшей работающей под международным брендом сети в республике.