Reikartz Amar mehmonxonasiga bepul transfer
Samarqand shahrida xalqaro tarmog‘iga qo‘shilgan Reikartz Amar nomli yangi zamonaviy 3* mehmonxona foydalanishga topshirildi.
Mehmonxona inshooti shahar markazidagi – Orzu Mahmudov ko‘chasidagi “gastronomik Brodvey”da qurilgan. Bino xalqaro talablar asosida ishlab chiqilgan va biznes mehmonxona uchun barcha zamonaviy mezonlarga javob beradi.
Xonalar soni 21 ta bo‘lib “Standart” va “Biznes” toifalaridagi qulay xonalarni o‘z ichiga oladi, ularning har biri nafaqat ergonomik mebellar, balki zamonaviy texnologiyalar bilan ham to‘liq jihozlangan. Mehmonlar uchun uchrashuv maydonida Samarqanddagi eng katta “Ipak yoʻli” mavzusidagi pannolardan biri oʻrnatilgan boʻlib, uning maydoni 50 m² dan ortiq. Mehmonxona hududida yozgi maydonchali obodonlashtirilgan hovli mavjud.
Shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri mehmonxona binosida shahar mehmonlari va mahalliy aholi uchun kontseptual ovqatlanish shoxobchasini ochish rejalashtirilgan.
Reikartz Grup Otel - bosh kompaniyasi Turkiya Respublikasida ro'yxatdan o'tgan xalqaro mehmonxonalar tarmog'i. O‘zbekiston, Ukraina, Gruziya, Qozog‘iston, Shvetsiya va Germaniyadagi 80 dan ortiq mehmonxona obyektlarini birlashtirgan.

Бесплатный трансфер в отель Reikartz Amar
В Самарканде введен в эксплуатацию новый современный отель уровня 3*, который присоединился к международной сети под названием Reikartz Amar.
Гостиничный объект построен на «гастрономическом Бродвее» в центре города — улице Орзу Махмудова. Здание спроектировано в соответствии с международными требованиями и отвечает всем современным критериям бизнес-отеля.
Номерной фонд насчитывает 21 комфортабельный номер категорий «Standard», «Superior» и «Business», каждый из которых полностью оборудован не только эргономичной мебелью, но и современной техникой. В зоне встречи гостей, размещено одно из самых больших панно в Самарканде на тему «Шелковый путь», площадь которого составляет более 50м². На территории отеля расположен внутренний благоустроенный двор с летней площадкой.
Также для гостей города и местных жителей планируется открытие концептуального заведения общественного питания непосредственно в здании отеля.
Reikartz Grup Otel — международная сеть отелей, головная компания которой зарегистрирована в Турецкой Республике. Объединяет более 80 гостиничных объектов в Узбекистане, Украине, Грузии, Казахстане, Швеции и Германии.