Reikartz Amar mehmonxonasiga bepul transfer
Samarqand shahrida xalqaro tarmog‘iga qo‘shilgan Reikartz Amar nomli yangi zamonaviy 3* mehmonxona foydalanishga topshirildi.
Mehmonxona inshooti shahar markazidagi – Orzu Mahmudov ko‘chasidagi “gastronomik Brodvey”da qurilgan. Bino xalqaro talablar asosida ishlab chiqilgan va biznes mehmonxona uchun barcha zamonaviy mezonlarga javob beradi.
Xonalar soni 21 ta bo‘lib “Standart” va “Biznes” toifalaridagi qulay xonalarni o‘z ichiga oladi, ularning har biri nafaqat ergonomik mebellar, balki zamonaviy texnologiyalar bilan ham to‘liq jihozlangan. Mehmonlar uchun uchrashuv maydonida Samarqanddagi eng katta “Ipak yoʻli” mavzusidagi pannolardan biri oʻrnatilgan boʻlib, uning maydoni 50 m² dan ortiq. Mehmonxona hududida yozgi maydonchali obodonlashtirilgan hovli mavjud.
Shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri mehmonxona binosida shahar mehmonlari va mahalliy aholi uchun kontseptual ovqatlanish shoxobchasini ochish rejalashtirilgan.
Reikartz Grup Otel - bosh kompaniyasi Turkiya Respublikasida ro'yxatdan o'tgan xalqaro mehmonxonalar tarmog'i. O‘zbekiston, Ukraina, Gruziya, Qozog‘iston, Shvetsiya va Germaniyadagi 80 dan ortiq mehmonxona obyektlarini birlashtirgan.

A new modern 3* hotel was put into operation in Samarkand, which joined the international network called Reikartz Amar.
The hotel facility was built on the "gastronomic Broadway" in the city center - Orzu Makhmudov Street. The building was designed in accordance with international requirements and meets all modern criteria for a business hotel.
The number of rooms includes 21 comfortable rooms of the "Standard", «Superior» and "Business" categories, each of which is fully equipped not only with ergonomic furniture, but also with modern technology. In the meeting area for guests, there is one of the largest panels in Samarkand on the theme of "Silk Road", the area of which is more than 50 m². On the territory of the hotel there is a landscaped courtyard with a summer terrace.
It is also planned to open a concept catering establishment directly in the hotel building for guests of the city and local residents.
Reikartz Grup Otel is an international hotel chain whose parent company is registered in the Republic of Turkey. Unites more than 80 hotel facilities in Uzbekistan, Ukraine, Georgia, Kazakhstan, Sweden and Germany.