Mehmonlarimizning xavfsizligi va sog'lig'i bizning ustuvor vazifamizdir va eng muhimi. Biz mehmonlarimiz, hamkorlarimiz va xodimlarimiz salomatligi va xavfsizligiga katta e'tibor beramiz.
Infektsion tarqalishi haqidagi ma’lumotlarni, yetakchi ekspertlar va davlat tashkilotlari – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi va JSST tavsiyalarini chuqur o‘rganib chiqib, aholiga qulay va xavfsiz sharoit yaratish maqsadida amaldagi tartib va protokollarni kuchaytirdik bizning mehmonlar.
Reikartz Hotel Group kompaniyasining barcha obyektlarida quyidagi xavfsizlik choralari ko‘rildi:
• Хodimlarning sog'lig'ini muntazam nazorat qilish amalga oshiriladi: harorat har bir xodimning smenasining boshida va oxirida kontaktsiz termometr bilan o'lchanadi;
• Barcha xodimlar shaxsiy himoya vositalari — niqoblar va bir martalik qo‘lqoplar bilan ta’minlangan;
• Barcha xodimlar muntazam ravishda o'qitilib, ularga ma'lumot beriladi; O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi va JSST talablari va tavsiyalari bilan tanishish;
• Kirish joyidagi barcha mehmonxonalar va restoranlarda dezinfeksiyalovchi vosita bilan sanitariya punktlari o‘rnatilgan;
• Mehmonlar uchun mehmonxonada o'zini tutish qoidalari va sanitariya-gigiyena talablari ko'rsatilgan ma'lumot jadvallari o'rnatildi;
• Barcha aloqa yuzalarini majburiy dezinfektsiyalash bilan jamoat joylarini tozalash chastotasining ortishi;
• Tozalash va dezinfektsiyalash uchun Evropada ishlab chiqarilgan professional mahsulotlar tegishli SES xulosalari va dezinfektsiyalash vositalarining sertifikatlari bilan qo'llaniladi;
• jamoat joylarini belgilash kamida 1,5 m xavfsiz masofaga rioya qilishni hisobga olgan holda amalga oshirildi;
• Choyshab va terri mahsulotlarini qayta ishlash yuqori haroratlarda, keyinchalik majburiy dazmollash bilan Evropa ishlab chiqarishining professional sertifikatlangan vositalari bilan amalga oshiriladi;
• Restoran va oshxona ishi davlat me’yoriy hujjatlari talablari bilan qat’iy tartibga solinadi va HACCP standarti asosida qurilgan;
• Restoranlar ishi oziq-ovqat xavfsizligi, jamoat joylarini tashkil etish va Mehmonlarga xizmat ko'rsatish bo'yicha tavsiyalarga muvofiq tartibga solingan - Mehmonlarga xizmat ko'rsatish formati o'zgartirildi;
• Favqulodda vaziyatlarda ishlash va harakat qilish uchun tasdiqlangan ichki protokollar;
• Biz doimiy ravishda ma'lumotlarning yangilanishini, ekspertlar va davlat tashkilotlarining tavsiyalarini kuzatib boramiz va zarur xavfsizlik choralarini zudlik bilan joriy qilamiz.

Безопасность и здоровье наших Гостей для нас превыше всего и является задачей первостепенной важности. Мы уделяем пристальное внимание здоровью и обеспечению безопасности наших Гостей, Партнеров и Сотрудников.
Основательно изучив информацию о распространении инфекции, рекомендации ведущих экспертов и правительственных организаций — Министерства здравоохранения Республики Узбекистан и ВОЗ, мы ужесточили действующие процедуры и протоколы, с целью обеспечить комфортные и безопасные условия для наших Гостей.
На всех объектах сети Reikartz Hotel Group приняты следующие меры безопасности:
- Проводится регулярный мониторинг здоровья сотрудников: измеряется температура бесконтактным термометром в начале и конце смены каждого сотрудника;
- Все сотрудники обеспечены средствами индивидуальной защиты — масками и одноразовыми перчатками;
- Все сотрудники на постоянной основе проходят обучение и инструктажи; ознакомлены с требованиями и рекомендациями Министерства здравоохранения Республики Узбекистан и ВОЗ;
- Все отели и рестораны на входе оборудованы санитарными станциями с дезинфицирующим средством;
- Установлены информационные таблицы для Гостей с правилами поведения в отеле и санитарногигиеническими требованиями;
- Увеличена частота проведения уборки общественных зон с обязательной дезинфекцией всех контактных поверхностей;
- Для уборки и дезинфекции используются профессиональные средства европейского производства с соответствующими заключениями СЭС и свидетельствами дезинфицирующих средств;
- Произведена разметка общественных зон с учетом соблюдения безопасной дистанции не менее 1,5 м;
- Обработка постельного белья и махровых изделий проводится при высоких температурах профессиональными сертифицированными средствами европейского производства с обязательной последующей глажкой;
- Работа ресторана и кухни строго регламентирована требованиями государственных норм и построена на соблюдении основ стандарта HACCP;
- Корректируется работа ресторанов в соответствии с рекомендациями по безопасности пищевых продуктов, организации общественных зон и обслуживания Гостей — изменен формат обслуживания Гостей;
- Утверждены внутренние протоколы работы и реагирования в случае чрезвычайной ситуации;
- Мы постоянно следим за обновлением информации, рекомендациями экспертов и правительственных организаций и безотлагательно вводим требуемые меры безопасности.